Çar. Ağu 17th, 2022

Tokat yeni haber

Yeni Haber Doğru Haber

Vali Dr. Ozan Balcı, UNESCO Milli Parklar tanıtım toplantısına katıldı.

3 min read
Yağıbasan medresesinde yapılan toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kaymakamlar, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve davetliler katıldı

ballica magarasi dünyanin bir değeri

Yağıbasan medresesinde yapılan toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kaymakamlar, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve davetliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Ballıca Mağarası’nın tanıtım filmi sunuldu. Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yaşagül Ekinci Danışan “Niçin Ballıca” adlı sunumunu yaptı.
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Ballıca Mağarasının UNESCO Dünya Geçici Mirası listesine alınması nedeniyle emeği geçen ve destek olan herkese teşekkür etti.
Ballıca Mağarası Dünyanın Bir Değeri
Ballıca Mağarası sadece Tokat’ın değil, Türkiye’nin hatta dünyanın bir değeri, kıymeti olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bizim bunu parlatmamız, daha güzel hale getirmemiz ve tüm insanlığa sunmamız lazım.” dedi.
Ballıca Mağarası Parlayacak
Ballıca Mağarası’nın Türkiye ve Tokat için çok önemli bir değer olduğunun altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı,  2023 Tokat projeleri arasında yer alan Turizm Tokat kapsamında Ballıca Mağarası’nın parlayacağını söyledi. Ballıca Mağarası ile birlikte Pazar Hükümet Konağı,  Mahperi Hatun Kervansarayı ve Kazgölü ile ilgili güdümlü proje çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Muhtemelen 10-15 milyonluk bir yatırımla, el birliğiyle Tokat’ın bütün katmanlarının desteğiyle hep birlikte memleketimize, milletimize kazandıracağımıza inanıyorum. 2-3 yıl içerisinde inşallah bitiririz diye ümit ediyorum.  Asıl iş bundan sonra, yapılacak işlere  bir tuğla koymak. Buraya kadar gelmesinde ismini sayamayacağımız çok sayıda insan emek vermiştir. Hepsine  canı gönülden teşekkür ediyorum. Bizlerin çalışmasıyla da iş bitmeyecek, biz de bir tuğla koymuş olacağız. Bu böyle gelişecek, parlayacak.” diye konuştu.
Tokat Tarımdan Sonra Turizm ve Kültürü İle Ön Plana Çıkıyor
Tokat’ın Ballıca Mağarası gibi daha çok sayıda güzelliği olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı,  Tokat’ın tarımdan sonra turizm ve kültürel zenginlikleri ile ön plana çıktığını vurguladı.   Bu ve buna benzer projelerin Tokat’ın kalkınmasına, gelişmesine, huzuruna, refahına, gelişmesine, zenginleşmesine daha çok katkı sağlayacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, yapılan çalışmalarda emeği geçenlere tekrar teşekkür etti.

Gelecek Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir